Archiv pro rubriku: SwampX

Hra je připravena pro překlad do jiných jazyků

Dobrý den,

nedávno jsem psal, že hru plánuji minimálně ve dvou jazycích. Aby to bylo možné, je třeba připravit systém, který umožní překlad a to co nejsnadněji.

Tento systém jsem dnes dokončil a bude pracovat s textovými soubory, které stačí přeložit v poznámkovém bloku a pak ve hře zvolit příslušný textový soubor jako zdroj textů. Ve složce lang bude např. cs.txt a pak stačí tento soubor přeložit a uložit jako en.txt a je na světě překlad do angličtiny.

Tento jazykový systém jsem musel vytvořit takto brzy, protože bude poté jednoduché přidávat texty a překládat. Kdybych to řešil až v pozdější etapě hry, musel bych předělávat mnohé.

Jak jsem daleko s vývojem 1.

Dobrý den.

Přináším první z řady informačních článku Jak jsem daleko s vývojem.

Hotové úkoly:
– pohyb postavy
– střílení
– pohyb nepřátel
– hrubý základ mapy, bez domů a objektů

Co řeším aktuálně:
– menu hry
– vložení prvních předmětů do hry, tedy první zbraň, první lékárnička, první jídlo a pití

Druhy zombie

Dobrý den.

Dnes bych chtěl zauvažovat prostřednictvím tohoto blogu o druzích nepřátel.

Je zřejmé, že z jedním druhem zombíka se nespokojí dnešní náročný hráč, proto plánuji různé druhy od těch nejpomalejších a málo nebezpečných, přes rychlé a zákeřné, spící zombie, u kterých nebudete vědět, zda jsou neškodní, nebo v poslední chvílí vyskočí a zakousnou se Vám do nohy… Seciálním druhem budou jistě bosové, takový nejnabušenější, kteří budou sídlit v určitých těžko dostupných lokalitách a budou střežit poklady.

O zombie se zde ještě na budoucnu hodně rozepíšu, takže se máte na co těšit.

Generování nepřátel

Milí čtenáři.

Přemýšlím nad otázkou jakým způsobem se budou nepřátelé, tedy pravděpodobně zombie generovat/spamovat. Je tu možnost jako u Swampu, tedy že v určitých počtech a určitých druzích a to každému hráči samostatně. Což znamená, že každý hráč bude mít souboje se zombie u sebe a ostatní hráči mu nemůžou pomoci s vyhlazením těchto potvor. Druhý způsob je, že se zombie budou generovat na serveru a toho stejného zombika uvidí všichni hráči, kteří půjdou kolem a mohou se tak společně zapojit do likvidace stejného nepřítele.

Mě osobně se líbí obě varianty a pohrávám si s myšlenkou spojit ony dva druhy generování, tedy hordy zombíků má každý sám u sebe a server generuje pouze ty největší, takové prezidenty mezi zombikama, tedy bose. Na souboji s bosem se mohou zapojit i ostatní hráči a bude to hodně tuhý boj.

Tuto otázku generování nepřátel ještě nemám rozhodnutu, takže se můžete zapojit do diskuse, do komentářů pod tento článek.

Menu hry

Dobrý den.

Brzy mě čeká návrh herního menu, tedy velmi důležité součásti hry. Pomocí menu bude možné ovládat interakci postavy, nakupovat, posílat věci, stavět… Menu by mělo být zcela přístupné pro odečítače a pokusím se ho vytvořit i graficky příjemné pro slabozraké.

Střílení na nepřítele

Dobrý den.

Mám připravený způsob střelby, půjde o variabilní systém, kdy budou jednotlivé střely viditelné pro slabozraké, půjde je modifikovat, tedy upravovat jejich rychlost, účinnost a rozsah. Zvláště se těším na granáty a jejich ničivou sílu na větší okruh.
Střílet bude možné tak jako ve Swampu do úhlu 360 stupňů.

Základy mapy

Dobrý den.

Jako základ hry je samozřejmě mapa, na které se bude odehrávat vše důležité. Velikost mapy, její zobrazení, přechody do dalších částí a další možnosti jsou vyzkoumány. Mám za sebou další krok.